mcpedl.es » Artykuły » „Gram od 7 lat, nigdy czegoś takiego nie widziałem”: streamer Minecrafta natknął się na unikalny blok
[Votes: 0 / Average score: 0]

Tylko bardzo doświadczeni gracze wiedzą, czym jest ten „tajny” blok

Jeden z graczy, fan Minecrafta, miał ogromne szczęście, ponieważ znalazł w grze Mojang tak rzadki blok, że nawet zagorzali fani projektu nie mogli zrozumieć, co to jest.

Dlaczego gracze kochają Minecrafta, to fakt, że ogromny, otwarty, generowany proceduralnie świat projektu Mojang jest zawsze pełen niespodzianek, które mogą zaskoczyć nawet po kilku latach w grze.

Przydarzyło się to użytkownikowi Reddita xXBoss_185Xx, który był świadkiem dość wyjątkowego zjawiska.

Zaintrygowany gracz udostępnił na portalu ciekawy zrzut ekranu z gry, na którym widać bardzo dziwny blok gry.

W komentarzach pod publikacją zaroiło się od równie zdezorientowanych graczy, którzy z początku nie mogli zrozumieć, na co natknął się ich kolega.

Jednak wkrótce na ratunek przybyli bardziej doświadczeni Minecraftowcy i chętnie ujawnili tę tajemnicę.

Jak się okazało, jest to zwykły blok ziemi pokryty trawą, który z powodu błędu w grze „myśli, że jest na nim śnieg”. Według ekspertów dzieje się tak, gdy Enderman podnosi pokryty śniegiem blok, a następnie umieszcza go na powierzchni.

Znalezienie tak interesującej rzeczy jest niezwykle szczęśliwe, a niektórzy gracze twierdzą nawet, że szansa natknięcia się na taką anomalię wynosi około 0,0001%.

Ze względu na wyjątkowość znaleziska jeden z graczy zażartował nawet, że teraz xXBoss_185Xx jest zobowiązany zburzyć całą górę wokół tego kawałka ziemi i zbudować dla niej jakąś świątynię.

Leave a Reply

Your email address will not be published.